Pageloader

آموزش ساخت و اجرای سقف های شیبدار/ شیروانی

آموزش ساخت و اجرای سقف های شیبدار/ شیروانی

 نحوه ی ساخت و اجرای سقف های شیبدار 

مرحله ی اول: برش ورق های گالوانیزه به صورت طولی 


  ورق های گالوانیزه  را به صورت طولی برش بدهید.همچنین ما در شرکت سقف و سازه فرم محصول مورد نظر شما را با هر طولی که بخواهید برش می دهیم، لذا فقط کافیست سایز ورق مناسب جهت سقف شیبدار خود را به ما بدهید.

در صورتی که نیاز به برش به صورت دستی داشتید میتوانید اینکار را به وسیله دستگاه فرز، اره گردبر و یا قیچی مخصوص انجام دهید. لازم به ذکر است که ورق های گالوانیزه به دلیلی اینکه ضخامت کمی دارند در صورت برش با ابزار برقی امکان دارد که لبه های برش خورده سیاه شوند و به وسیله قیچی نیز احتمال برش کج وجود دارد .

ما در  تولیدی سقف و سازه  برش ها را به وسیله قیچی های اتومات انجام می دهیم که باعث میشود محل قیچی صاف و تمیز باشد.
  

برای ثبت سفارش میتوانید طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید و به ما سفارش دهید.مرحله دوم : سوراخ کردن لبه های ورق با مته


لبه های ورق را با مته سوراخ کنید. از مته با اندازه  میلی متر استفاده شود. عمدتاً در هنگام نصب اینکار به صورت مستقیم به وسیله پیچ های سرمته صورت میگیرد. اینکار باعث میشود که ورق متناسب با پیچ سوراخ شده و همچنین باعث سهولت در نصب و آببندی سقف میشود.

( فاصله بین سوراخ های ابتدا و انتها باید بین 20 تا 15 سانتی متر باشد.)


مرحله سوم: نصب پانل 


 ورق را بطور مستقیم بر روی بخش افقی روی شاه تیر و یا ستون که به خرپا وصل شده قرار دهید و از لبه بیرونی ورق ها شروع به گذاشتن روی هم کنید.

نکته مهم:
 جهت جلوگیری از ورود باد و یا باران و گرد وخاک میتوانید انتهای ورق را با چسب نواری یا پلاستیکی مخصوص بپوشانید.


ورق ها را با پیچ به همدیگر و ستون زیر آن پیچ کنید. بسته به نوع ورق و لایه عایق که در سقف استفاده شده اندازه پیچ متفاوت میباشد.
پیچ ها را بر روی موج بالا نصب کنید زیرا اینکار باعث آببند سقف میشود.

نصب سقف های شیبدار

ورق ها بسته به نوع طرح استفاده شده به میزان متفاوتی از اورلب نیاز دارند. در ورق های کرکره سینوسی میزان روی هم رفتگی ورق ها تقریباً 5.5 سانتی متر است.
در صورتی که سقف شما دو شیب است این مراحل را دوباره در شیب دیگر انجام دهید. جهت پوشش فاصله مابین دو شیب میتوانید از تیزه و یا فلاشینگ مخصوص استفاده کرده و فلاشینگ را به ورق ها پیچ کنید.


 ویژگی های ورق های گالوانیزه 

  • قیمت مناسب
  • نصب آسان
  • طول عمر بالا
  • مقاومت مناسب
  • کاهش مصالح و هزینه های اجرایی

سقف و سازه جهت سهولت کار ساخت و نصب سقف های شیبدار با گرآوری بهترین کارگروه فنی ساخت و بهترین محصولات مورد نیاز جهت پوشش سقف شما حاضر به همکاری است فقط با ما تماس بگیرید.

جنس ورق شیروانی

جنس ورق سقف شیبدار بسته به فضایی که ورق نصب میشود متفاوت است.میزان وزش باد، میزان آفتاب، تمایل به عبور نور و میزان بارندگی در نوع جنس مورد استفاده در سقف شیبدار  مهم هستند.

شما میتوانید از ورق های فرم شده فلزی، فایبرگلاس، پلی کربنات ساده و یا پلی کربنات موجدار در ساخت سقف استفاده کنید.
یکی از بادوام ترین انواع ورق های سقف شیبدار میتوان از ورق های گالوانیزه فرم شده نام برد. این ورق ها به صورت رنگی و ساده در مجموعه سقف و سازه موجود است. عمر این نوع از ورق ها بیشتر از 80 سال است.

ورق های گالوانیزه با داشتن لایه روی زد زنگ میباشند و نور را از خود عبور نمیدهند. به دلیل داشتن رنگ بندی های متنوع بسته به محل نصب میتوان از رنگ های مختلفی جهت پوشش سقف شیبدار خود استفاده کرد.


عرشه فولادی

عرشه فولادی از ورق های گالوانیزه با ضخامت بالا تولید میشوند. این ورق به فرم ذوزنقه است و از ضخامت 0.8 میلیمتر تا یک میلی متر موجود میباشد. این محصول در دو عرض 100 و 125 سانتی متر تولید میشود. در این نوع از سقف بتن، گل میخ و مش میلگرد وجود دارد و از مزایای این محصول میتوان به وزن کم و قیمت مناسب و نیز اجرای آسان آن نیز نام برد. این نوع ورق جهت پوشش سقف های سالن های ورزشی و کارخانه ها، سوله های صنعتی و... مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه نصب عرشه فولاد

 بدین شکل است که این ورق ها را بر روی اسکلت و تیرآهن های سقف قرار میدهند، آن ها را با گل میخ محکم کرده سپس یک شبکه میلگرد بر روی آن قرار داده  و بر روی آن بتن ریزی انجام میشود.

سقف شیروانی

جهت ساخت سقف شیروانی ابتدا زیر ساخت محکم به وسیله کلاف چوب و یا پروفیل انجام میشود. زیر ساخت باید دارای استقامت کافی در مقابل باد، برف و زمین لرزه را داشته باشد.

در مرحله بعد عایق است که میتوان از پشم شیشه، پشم سنگ و یا فوم استفاده کرد. قبل از نصب عایق جهت مهار کردن عایق ابتدا سقف توسط توری فلزی و یا پلاستیکی و در مواردی همچون دامداری ها از کارتن پلاست استفاده کرده میشود بدین صورت که سقف را بعد از تیر ریزی با یکی از موارد ذکر شده سقف را پوشش داده سپس عایق را بر روی آن قرار میدهند. در مرحله بعد ورق سقف را بر روی عایق قرار داده و ورق را به پروفیل ها پیچ میکنند. ورق گالوانیزه جهت سقف شیروانی از ضخامت 0.3 میلیمتر تا یک میلیمتر موجود است اما عمدتاً در این نوع سقف ها از ورق هایی با ضخامت 0.45 میلیمتر تا 0.5 میلیمتر استفاده میشود. این ورق ها به فرم های متنوعی تقسیم میشوند که در صورت استفاده  از هرکدام میزان متفاوتی از اورلب را ما جهت آببندی استفاده میکنند.

برای خرید و اجرای انواع سقف های گالوانیزه میتوانید با ما در تماس باشید.
 

امیدوارم اطلاعات این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. لطفا ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

سوالی دارید؟ چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟